Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.18 maja 2018 ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - program

78 Rocznica Zbrodni Katyńskiej i 8 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

78 Rocznica Zbrodni Katyńskiej i 8 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r. w Jaśle odbyły się uroczyste obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zainaugurowała je Msza Św. w kościele pw. Stanisława Biskupa i Męczennika, ...

Sukces w Olimpiadzie Policyjnej

Sukces w Olimpiadzie Policyjnej

6 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się Finał Centralny IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Po II etapach zmagań, w gronie 30 finalistów z całej Polski znalazło się dwóch naszych ...

Apel Wielkanocny

Apel Wielkanocny

Tradycyjnie, przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy I TŻ śpiewem i słowem wprowadzili nas w atmosferę tego najważniejszego, chrześcijańskiego święta. ...

Konkurs kulinarny

Konkurs kulinarny

16 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny na najlepszą pizzę. Uczniowie Technikum Żywienia rywalizowali o tytuł MasterChef pod czujnym okiem organizatorek pani Sabiny Fijałkiewicz i Małgorzaty Pięty. ...70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę dziejów… pod tym hasłem 11 września 2015 roku Zespół Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy obchodził jubileusz 70 - lecia powstania szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną przez ks. kanonika Stanisława Bałuckiego, ks. Jacka Paselę i ks. Rafała Głowackiego. Podczas kazania zwrócono uwagę na fakt, że ZS w Trzcinicy zawsze stawiał na patriotyczne wychowanie młodzieży. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których zapomina się , że człowiek swoje życie powinien budować na trzech filarach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wiedzą o tym uczniowie klas mundurowych, którzy z dumą noszą barwy narodowe na mundurze.

Przybyli na uroczystość absolwenci ze wzruszeniem patrzyli na poczty sztandarowe, szkolną kompanię reprezentacyjną i podniesienie flagi państwowej zgodnie z ceremoniałem wojskowym przy obelisku gen. J. Hallera.

Całość uroczystości dopełnił piękny apel wspomnieniowy przygotowany i prowadzony przez uczniów. Szczególnym uznaniem cieszył się polonez, nagrodzony gromkimi brawami.

Dzień obchodów był okazją do uczczenia jubileuszu 25 lecia pracy na stanowisku dyrektora ZS pana Ludomira Masteja i 45 –lecia pracy na rzecz szkoły pana Stanisława Mlickiego. Dostojni jubilaci otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez społeczność szkolną.

Do podziękowań i życzeń dołączyli się zaproszeni goście: pani senator RP Alicja Zając, wicekurator Lucyna Opoń, starosta Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, komendant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle insp. Paweł Filipek, rzecznik prasowy Policji Powiatowej w Jaśle kom. Łukasz Gliwa, komendant WKU w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel, mjr Krzysztof Kowal, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek, prezes związku OSP Stanisław Święch, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki oraz przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy okolicznych szkół i sponsorzy.

Miłym akcentem podsumowującym uroczystość był okolicznościowy tort przygotowany i podany przez uczniów Technikum Żywienia.

Absolwenci mogli powspominać szkolne lata oglądając wystawę fotografii Z historii szkoły ….

Część oficjalną obchodów zakończono uroczystym obiadem dla zaproszonych gości, absolwentów i pracowników szkoły, ufundowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Przy dźwiękach kapeli Trzcinicoki prowadzonej przez absolwenta szkoły pana Stanisława Marszałka, spotkania w rocznikach trwały do białego rana. :)

Kółko dziennikarsko – fotograficzne
ZS Trzcinica

15 września 2015

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!