Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


Czekając na  Święta…

Czekając na Święta…

Przedświąteczny czas to czas przygotowań i refleksji nad swoim życiem u schyłku roku. My postanowiliśmy, jak co roku, wejść w okres Bożego Narodzenia z tymi, którzy najbardziej czekają na te radosne Święta ...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyło się 19 grudnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Wśród nagrodzonych, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: ...

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok, to radosny czas, który skłania nas do refleksji. Dnia 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole miał miejsce świąteczny ...

Poligon

Poligon

13 grudnia 2017 roku nasi Strzelcy ćwiczyli manewry na poligonie przy ulicy Strzelniczej 14 w Rzeszowie. Wyjazd odbył się na zaproszenie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która cyklicznie organizuje zajęcia i szkolenia ...70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę dziejów… pod tym hasłem 11 września 2015 roku Zespół Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy obchodził jubileusz 70 - lecia powstania szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną przez ks. kanonika Stanisława Bałuckiego, ks. Jacka Paselę i ks. Rafała Głowackiego. Podczas kazania zwrócono uwagę na fakt, że ZS w Trzcinicy zawsze stawiał na patriotyczne wychowanie młodzieży. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których zapomina się , że człowiek swoje życie powinien budować na trzech filarach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wiedzą o tym uczniowie klas mundurowych, którzy z dumą noszą barwy narodowe na mundurze.

Przybyli na uroczystość absolwenci ze wzruszeniem patrzyli na poczty sztandarowe, szkolną kompanię reprezentacyjną i podniesienie flagi państwowej zgodnie z ceremoniałem wojskowym przy obelisku gen. J. Hallera.

Całość uroczystości dopełnił piękny apel wspomnieniowy przygotowany i prowadzony przez uczniów. Szczególnym uznaniem cieszył się polonez, nagrodzony gromkimi brawami.

Dzień obchodów był okazją do uczczenia jubileuszu 25 lecia pracy na stanowisku dyrektora ZS pana Ludomira Masteja i 45 –lecia pracy na rzecz szkoły pana Stanisława Mlickiego. Dostojni jubilaci otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez społeczność szkolną.

Do podziękowań i życzeń dołączyli się zaproszeni goście: pani senator RP Alicja Zając, wicekurator Lucyna Opoń, starosta Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, komendant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle insp. Paweł Filipek, rzecznik prasowy Policji Powiatowej w Jaśle kom. Łukasz Gliwa, komendant WKU w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel, mjr Krzysztof Kowal, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek, prezes związku OSP Stanisław Święch, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki oraz przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy okolicznych szkół i sponsorzy.

Miłym akcentem podsumowującym uroczystość był okolicznościowy tort przygotowany i podany przez uczniów Technikum Żywienia.

Absolwenci mogli powspominać szkolne lata oglądając wystawę fotografii Z historii szkoły ….

Część oficjalną obchodów zakończono uroczystym obiadem dla zaproszonych gości, absolwentów i pracowników szkoły, ufundowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Przy dźwiękach kapeli Trzcinicoki prowadzonej przez absolwenta szkoły pana Stanisława Marszałka, spotkania w rocznikach trwały do białego rana. :)

Kółko dziennikarsko – fotograficzne
ZS Trzcinica

15 września 2015

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!