Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


Harmonogram  organizacji roku szkolnego 2018/2019

Harmonogram organizacji roku szkolnego 2018/2019

Harmonogram organizacji roku szkolnego 2018/2019 ...

Zlot Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej szkole

Zlot Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej szkole

6 października 2018r. z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na obiektach naszej szkoły miał miejsce zlot Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu jasielskiego. ...

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

W rytmie tanga, w dobrym nastroju, uczniowie naszej szkoły zakończyli kolejny rok zmagań z nauką. Najlepsze wyniki i najwyższa frekwencja oraz praca na rzecz szkoły zostały nagrodzone świadectwami z czerwonym paskiem ...

Komers

Komers

14 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste pożegnanie klasy III Gimnazjum Sportowego. Słowami piosenki i upominkami na szczęście, młodsi koledzy żegnali lubianą przez nich klasę trzecią, która po wakacjach rozpocznie ...70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

70 lat Zespołu Szkół w Trzcinicy

Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę dziejów… pod tym hasłem 11 września 2015 roku Zespół Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy obchodził jubileusz 70 - lecia powstania szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną przez ks. kanonika Stanisława Bałuckiego, ks. Jacka Paselę i ks. Rafała Głowackiego. Podczas kazania zwrócono uwagę na fakt, że ZS w Trzcinicy zawsze stawiał na patriotyczne wychowanie młodzieży. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, w których zapomina się , że człowiek swoje życie powinien budować na trzech filarach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wiedzą o tym uczniowie klas mundurowych, którzy z dumą noszą barwy narodowe na mundurze.

Przybyli na uroczystość absolwenci ze wzruszeniem patrzyli na poczty sztandarowe, szkolną kompanię reprezentacyjną i podniesienie flagi państwowej zgodnie z ceremoniałem wojskowym przy obelisku gen. J. Hallera.

Całość uroczystości dopełnił piękny apel wspomnieniowy przygotowany i prowadzony przez uczniów. Szczególnym uznaniem cieszył się polonez, nagrodzony gromkimi brawami.

Dzień obchodów był okazją do uczczenia jubileuszu 25 lecia pracy na stanowisku dyrektora ZS pana Ludomira Masteja i 45 –lecia pracy na rzecz szkoły pana Stanisława Mlickiego. Dostojni jubilaci otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez społeczność szkolną.

Do podziękowań i życzeń dołączyli się zaproszeni goście: pani senator RP Alicja Zając, wicekurator Lucyna Opoń, starosta Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, komendant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle insp. Paweł Filipek, rzecznik prasowy Policji Powiatowej w Jaśle kom. Łukasz Gliwa, komendant WKU w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel, mjr Krzysztof Kowal, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek, prezes związku OSP Stanisław Święch, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki oraz przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy okolicznych szkół i sponsorzy.

Miłym akcentem podsumowującym uroczystość był okolicznościowy tort przygotowany i podany przez uczniów Technikum Żywienia.

Absolwenci mogli powspominać szkolne lata oglądając wystawę fotografii Z historii szkoły ….

Część oficjalną obchodów zakończono uroczystym obiadem dla zaproszonych gości, absolwentów i pracowników szkoły, ufundowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Przy dźwiękach kapeli Trzcinicoki prowadzonej przez absolwenta szkoły pana Stanisława Marszałka, spotkania w rocznikach trwały do białego rana. :)

Kółko dziennikarsko – fotograficzne
ZS Trzcinica

15 września 2015

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!