Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

,, Ile języków znasz , tyle razy jesteś człowiekiem” 1.10.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To święto zostało ustanowione w 2001r. przez Radę Europy. Celem jego jest promowanie ...

Obóz szkoleniowy dla klas mundurowych

Obóz szkoleniowy dla klas mundurowych

Od 23 do 27 września 2019 uczniowie klas pierwszych o profilu mundurowym, uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez dyrekcję szkoły oraz Jednostkę Strzelecką. Zajęcia dotyczyły podstawowych umiejętności z ...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września na uroczystym apelu pani dyrektor Katarzyna Koś powitała uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny 2019/2020. Samych piątek życzyła w szczególności uczniom klas maturalnych, a klasom pierwszym, by dobrze czuli...

Uczeń z Trzcinicy wicemistrzem Polski

Uczeń z Trzcinicy wicemistrzem Polski

W dniach 10-12.07.2019 roku na stadionie w Poznaniu miały miejsce zmagania młodych zawodników w 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która od kilku sezonów oficjalnie posiada rangę Mistrzostw Polski. Wspaniale ...Dziękujemy Panie Dyrektorze!

Dziękujemy Panie Dyrektorze!

19 czerwca 2019r. pożegnaliśmy szkołę i powitaliśmy wakacje. Apel z okazji zakończenia roku szkolnego był w tym roku wyjątkowy, nie tylko z powodu ukończenia szkoły przez ostatni rocznik gimnazjalistów. Najważniejszym momentem uroczystości były podziękowania za wieloletnią pracę, dla dyrektora szkoły pana Ludomira Masteja.
„Panie Dyrektorze,
Dziękujemy za wszystkie lata pracy z Tobą!
Za Twoją życzliwość, pracowitość, solidność,
poczucie humoru, pomoc w trudnych chwilach,
i zaangażowanie w życie szkoły.
Każdego dnia będziemy miło Cię wspominać.
Współpraca z Tobą zawsze była, jest i będzie dla nas przyjemnością.”
- takie podziękowania składało grono pedagogiczne, wręczając panu dyrektorowi kwiaty, pamiątkową statuetkę i fotoksiążkę.
Uczniowie i Strzelcy z JS 9021 podarowali panu dyrektorowi szablę, jako symbol wdzięczności za stworzenie klas mundurowych, oraz za troskę i zaangażowanie w wychowanie patriotyczne i sportowe młodzieży.
W ponad 70-letniej historii szkoły Pan Ludomir Mastej zapisał się 30 letnim stażem pracy na stanowisku dyrektora. Z jego osobą łączą się ważne dla szkoły zmiany i wydarzenia.
Dzięki inicjatywie pana dyrektora Masteja, szkoła zmieniała kierunki kształcenia, unowocześniono i doposażono bazę szkolną, wprowadzono wiele szkolnych tradycji, np. Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych, Piknik z konikiem polskim, Zawody Sportowe, zrealizowano szereg projektów rządowych i unijnych.
Dzięki determinacji Pana Dyrektora nasza szkoła zdobyła kilka ważnych certyfikatów: „Szkoła zarządzająca wiedzą”, „Szkoła z klasą”, „Szkoły Jagiellońskie”. Przez wiele lat uczniowie klas sportowych zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, a pana dyrektora uhonorowali statuetką „Przyjaciel sportu”.
Przez ostatnie lata pan dyrektor z pasją angażował się w prowadzenie klas mundurowych, które kształtują wśród uczniów postawy patriotyczne i uczą miłości do ojczyzny. Zwieńczeniem działalności dla dobra społeczności szkolnej jest budowa przewiązki oraz stadionu, które będą służyć kolejnym pokoleniom.
„Dziś, w dniu jubileuszu, w imieniu wszystkich zebranych, chcę gorąco podziękować panu dyrektorowi za ciężką pracę, życzliwość, uśmiech, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów i ogromne zaangażowanie w życie szkoły, którą traktuje jak drugi dom. Panie Dyrektorze – dziękujemy! I liczymy na dalszą współpracę.” – powiedziała w swoim przemówieniu pani dyrektor Katarzyna Koś.
Gorące podziękowania skierowano również do prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych – pana Stanisława Mlickiego.
Stadion lekkoatletyczny i obelisk ku czci generała Hallera nie istniałyby dziś, gdyby nie pomysł i zaangażowanie pana Mlickiego. Można śmiało powiedzieć, że to jego dzieło. Pan Prezes całe swoje dorosłe życie związał z Trzcinicą i poświęcił pracy w naszej szkole. Najpierw jako uczeń, później jako nauczyciel, a przez ostatnie lata jako przewodniczący organu prowadzącego szkołę.
„Panie Prezesie, dziękujemy za trud i wszystkie lata pracy na rzecz szkoły, za zaangażowanie i promowanie Zespołu Szkół w lokalnym środowisku. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata. Życzymy radosnego czasu, spędzanego na samych przyjemnościach i dobrego zdrowia.”
Serdeczne podziękowania za wspólne lata, za uśmiech i życzliwość, złożono również na ręce pani Marii Mastej i pani Urszuli Mlickiej, wraz z życzeniami, by na emeryturze nadeszła pora na realizowanie marzeń, na robienie tego, na co zawsze brakowało czasu. Dziękujemy za wszystko i prosimy o dalszą współpracę
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji!!!

16 lipca 2019

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!