Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


Dzień Kadeta

Dzień Kadeta

19 maja 2023r. w naszej szkole odbył się pierwszy raz Dzień Kadeta. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście: ppłk Andrzej Nykiel - szef WCR w Jaśle oraz por. Remigiusz Walaszczyk. Dzień Kadeta rozpoczął się od ...

Pożegnanie Absolwentów

Pożegnanie Absolwentów

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły...,,Choć rozstajemy się, nie zapomnimy Was. Wspomnienie wspólnych lat, zostanie zawsze w nas.,,....POWODZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU!! Życzymy Wam wspaniałych wyni...

Konkurs PCK

Konkurs PCK

Nasz zespół w składzie: Kuba Świędrych, Ola Forystek, Emilka Setlik, Natalia Ligęza i Maciek Augustyn, zajął II miejsce w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK Gratulacje!!!

Uroczyste obchody Święta Narodowego

Uroczyste obchody Święta Narodowego

Kompania Honorowa Jednostki Strzeleckiej 2091 im. gen. Józefa Hallera w Trzcinicy na obchodach Święta Narodowego 3 Maja w JaśleObóz mundurowy

Obóz mundurowy

W dniach 15-20 listopada 2021r. uczniowie klasy 1 i 2 oddziału przygotowania wojskowego uczestniczyli w obozie mundurowym. Zajęcia odbywały się na terenie Zespołu Szkół w Trzcinicy.
Podczas trwania obozu, zakwaterowani w internacie szkoły uczniowie klas mundurowych zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego. Było to m.in. zapoznanie się z budową granatu RG-41 ,F1 i ćwiczenia w rzucaniu granatem, składanie i rozkładanie broni -karabinka AK, noktowizja oraz posługiwanie się krótkofalówką na zajęciach z łączności.
Na spotkaniu z żołnierzami WOT uczniowie dowiedzieli się o zasadach przyjęcia do służby wojskowej. Omówiono też broń chemiczną masowego rażenia, oraz broń biologiczną i nuklearną. Podczas spotkania z policjantem komisarzem Piotrem Wojtunikiem młodzież zapoznała się z budową paralizatora, kajdankami, policyjną pałką teleskopową. Odbyły się też ćwiczenia w czołganiu oraz inne ćwiczenia zręcznościowe.
Na kolejnych zajęciach z porucznikiem Michałem Czarneckim omówiono postawy strzeleckie oraz postać naszego patrona jednostki JS 2091 generała Józefa Hallera. Po zajęciach młodzież nie tylko odpoczywała, ale pod opieką kadry szkolącej uczyła się np. prawidłowego składania munduru czy czyszczenia butów wojskowych.
Na koniec obozu wszyscy uczestnicy musieli zaliczyć sprawdzian z teorii i praktyki np. zakładanie OP-1 maski przeciwgazowej.
Obóz mundurowy zakończył się sukcesem, a młodzi Strzelcy zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności.
Kadra szkoląca:
sierż. Szarek Damian
sierż. Szyszlak Jakub
sierż. Cholewiak Karolina
sierż. Tuchowski Paweł
st. Strzelec Aleksander Amelia
st. Strzelec Czekańska Klaudia
st. Strzelec Świędrych Jakub
st. Strzelec Buczyński Hubert
st. Strzelec Dobrowolski Sergiusz

11 grudnia 2021

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!