Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


Drugie miejsce w dwuboju strzeleckim

Drugie miejsce w dwuboju strzeleckim

14 czerwca 2022 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie odbyły się wojewódzkie zawody w dwuboju strzeleckim szkół o profilu mundurowym, pod patronatem rzeszowskiego Kuratora Oświaty. ...

Ciekawe lekcje, nowe możliwości dla klas mundurowych

Ciekawe lekcje, nowe możliwości dla klas mundurowych

Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle – ppłk Jacek Paśko podpisał porozumienia z Dyrektorami szkół z klasami mundurowymi z terenu powiatu jasielskiego. Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie klas mundurowych będą mogl...

Dzień Otwarty  w naszej Szkole

Dzień Otwarty w naszej Szkole

W kwietniu w naszej szkole miał miejsce Dzień Otwarty. Jak co roku, gościliśmy młodzież z okolicznych Szkół Podstawowych. W tym roku byli to uczniowie i nauczyciele z Pagorzyny, Sitnicy, Trzcinicy, Dębowca, Czermnej, ...

Zawody sportowo-obronne Nisko 2022

Zawody sportowo-obronne Nisko 2022

W dniach od 10-12 maja odbyły się w 3 batalionie inżynieryjnym w Nisku pierwsze zawody sportowo-obronne, które były eliminacjami do VII Centralnego Zlotu Klas Wojskowych. W zawodach brało udział 14 drużyn z całej Polski ...III Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych za nami!

15 grudnia 2008 roku w Zespole Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy już po raz III odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych, na który przybyła młodzież gimnazjalna z terenu powiatu jasielskiego.

W III Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych wzięło udział osiem zespołów z następujących szkół: Publicznego Gimnazjum w Dębowcu, Publicznego Gimnazjum w Cieklinie, Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum nr. 1 im. Królowej Jadwigi w Jaśle, Zespołu Szkół w Jaśle – Niegłowicach, Zespołu Szkół w Osobnicy, Publicznego Gimnazjum w Trzcinicy i gospodarze z Gimnazjum Sportowego. Ponadto zmagania konkursowe swoją obecnością uświetnili p. A. Papciak – zastępca naczelnika oświaty powiatu jasielskiego i p. R. Kosiński – pracownik działu promocji powiatu jasielskiego.
Spotkanie dało okazję zaprezentowania tradycyjnych form teatru ludowego nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia: kolędowanie z gwiazdą, jasełka, szczodroki. Głównym celem imprezy było pielęgnowanie i propagowanie pięknych polskich zwyczajów.
Uczestników oceniali: p. Bogusław Mastej - autor książek, regionalista jasielski, p. B. Kozioł - polonista i regionalista, p. S. Marszałek – regionalista, kierownik zespołu ludowego Trzcinicoki.

Zwycięzcami III Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych zostali młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Trzcinicy, którzy nasz powiat reprezentować będą na przeglądzie w Kolbuszowej. Zaszczytne II miejsce przypadło młodzieży z gimnazjum w Brzyskach a III uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Podczas całego spotkania panowała rodzinna atmosfera. Młodzież oraz ich opiekunów gospodarze przeglądu zaprosili na symboliczną Wigilię. Uczestnicy dzieląc się opłatkiem i spożywając tradycyjne wigilijne dania mieli okazję lepiej się poznać i wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Ponadto wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki a ich opiekunowie piękne stroiki świąteczne wykonane przez młodzież Technikum Ogrodniczego.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Jaśle , któremu na łamach naszej gazetki serdecznie dziękujemy!

15 grudnia 2008

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!