Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.



IX Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

IX Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

22 marca 2024 roku, w Kolbuszowej, odbył się IX Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych, w którym wzięli udział nasi uczniowie z klas OPW wraz z opiekunem p. Markiem Barą. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z ...

Konkurs żywieniowo – dietetyczny

Konkurs żywieniowo – dietetyczny

26 marca w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu żywieniowo – dietetycznego na temat zdrowego żywienia człowieka. Konkurs poprowadziły uczennice z kl. IV tiż Aleksandra Filar i Wiktoria Szczerba pod opieką pani ...

Szkolenie z WCR-em

Szkolenie z WCR-em

Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego z naszej szkoły odbyli szkolenie prowadzone przez Wojskowe Centrum Rekrutacji. W ramach współpracy ze szkołą realizującą program edukacyjny MON, żołnierz AktywnaRezerwa, ...

Ślubowanie Strzelców i Orląt w Rzeszowie

Ślubowanie Strzelców i Orląt w Rzeszowie

7 marca nasi uczniowie z klas mundurowych tradycyjnie wzięli udział w uroczystych obchodach 105 rocznicy śmierci płk Leopolda Lisa - Kuli oraz ślubowaniu Strzelców i Orląt w Rzeszowie. 7 marca 1919 roku, podczas walk ...



Elektroniczna rekrutacja

Logowanie dla uczniów spoza powiatu jasielskiego

W tym roku po raz kolejny rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Jasielskim będzie prowadzona przy wsparciu systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Serwis internetowy vEdukacja Nabór dostarczy informacji o wszystkich szkołach uczestniczących we wspólnym naborze, o ofercie szkół ponadgimnazjalnych, o kryteriach przyjęć i sposobie punktacji, pozwoli na elektroniczne wypełnienie podania do szkoły, sprawdzenie ilości kandydatów do wybranych oddziałów lub kierunków kształcenia. Jeżeli wybierasz się do szkół w Powiecie Jasielskim, będzie można dowiedzieć się o wynikach naboru nie tylko na listach wywieszanych w placówkach, ale w tym samym czasie również poprzez stronę www. Mamy nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi gimnazjalistom niepotrzebnego stresu, wyeliminuje konieczność biegania między szkołami, skróci do minimum czas oczekiwania na wyniki, a dokonane wybory okażą się trafne i szczęśliwe.

Ważnym celem wykorzystania systemu komputerowego w trakcie rekrutacji jest ograniczenie liczby dokumentów i liczby wizyt kandydata w szkołach. W tradycyjnym przypadku, kandydując do trzech szkół uczeń musiał wszystkie je odwiedzić i we wszystkich złożyć wnioski.

Dzięki wykorzystaniu systemu kandydat posługuje się wyłącznie jednym wnioskiem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą.

Każdy kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej jest rejestrowany w systemie przez macierzyste gimnazjum. Po zarejestrowaniu otrzymuje swój identyfikator i hasło. Bezpośrednio po wejściu na stronę internetową systemu vEdukacja Nabór tj. www.podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat dokonuje wyboru trzech szkół (przez szkołę należy rozumieć nie Zespół Szkół, ale konkretną szkołę np. I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół ….). W obrębie tych trzech szkół może wybrać dowolną liczbę oddziałów. Przy dokonywaniu preferencji należy pamiętać o kolejności wyborów.

Lista preferencji kandydata jest to lista wszystkich klas, do których chce on kandydować, uszeregowanych od klasy, na której najbardziej mu zależy, do klasy, na której zależy mu najmniej. Kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku klas, zostanie umieszczony w tej z nich, która znajduje się najwyżej na jego liście preferencji.

Ważne!!! Należy pamiętać, że im dłuższa jest lista preferencji, tym większe szanse kandydata na to, że zostanie przyjęty.

Szkoła pierwszego wyboru dla kandydata jest to szkoła otwierająca klasę, która znajduje się na pierwszym miejscu listy preferencji kandydata, czyli tę, na której kandydatowi najbardziej zależy. Punkt Naboru właściwy dla szkoły pierwszego wyboru zajmuje się obsługą danego kandydata – przyjmuje, przechowuje oraz weryfikuje jego dokumenty oraz wykonuje inne czynności związane z obsługą kandydata.

Kandydat po wprowadzeniu swoich preferencji, dokonuje wydruku wniosku z systemu, podpisuje przez siebie i rodziców, bądź prawnego opiekuna i przekazuje je tylko do szkoły pierwszego wyboru, która dokonuje weryfikacji zgłoszenia.

Weryfikacja zgłoszeń jest to sprawdzenie otrzymanego od kandydata dokumentu papierowego (na tym etapie wniosku) pod względem formalnym oraz porównanie zawartości tego dokumentu z danymi znajdującymi się w bazie danych systemu, a następnie na tej podstawie jego zaakceptowanie bądź odrzucenie.

Weryfikacji dokonuje się celem uwierzytelnienia danych przechowywanych w centralnej bazie danych. Od chwili zaakceptowania zgłoszenia zablokowana zostaje możliwość dokonywania zmian w zgłoszeniu, dzięki czemu wprowadzone dane są wiarygodne i mogą służyć w dalszej części procesu rekrutacji.

Poza drukiem wniosku system generuje również druk potwierdzenia przyjęcia podania przez szkołę. Na druku tym szkoła przyjmująca od kandydata podanie potwierdza, że podanie to zostało złożone

Uwaga: Na wspomnianym powyżej potwierdzeniu szkoła stwierdza jedynie, że kandydat dostarczył wniosek. Nie jest to równoznaczne ze stwierdzeniem, że wniosek zostało pozytywnie rozpatrzone przez szkołę.

Podobnie, jak dane osobowe i teleadresowe, również oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz inne osiągnięcia uczniów będą przekazywane do systemu vEdukacja Nabór przez macierzyste gimnazja uczniów.

Przydział do klas następuje w terminie ustalonym w harmonogramie prowadzenia naboru (dostępny w każdym gimnazjum).

Po dokonaniu przydziału kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej, każde gimnazjum może pobrać z systemu listy swoich uczniów zawierające informacje o ich losach – do którego oddziału, w której szkole zostali przyjęci.

Następnie kandydat, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa musi potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły ponadgimnazjalnej, do której został przyjęty, poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach z egzaminu gimnazjalnego.

NALEŻY PAMIĘTAĆ O TYM, ŻE ZŁOŻENIE ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW POTWIERDZA WOLĘ UCZĘSZCZANIA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ I JEST OBOWIĄZKOWE.

W tym roku uczniowie z Powiatu Jasielskiego odwiedzą szkoły ponadgimnazjalne tylko 2 razy, pierwszy raz gdy będą składać wnioski do szkół ponadgimnazjalnych, a drugi raz potwierdzając wolę nauki w szkole, do której został przyjęty.

UCZNIOWIE SPOZA POWIATU JASIELSKIEGO

Uczniowie spoza powiatu jasielskiego, starający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w naszym Powiecie, zakładają sobie konto logując się pod adresem:

www.podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat

tam wypełniając wniosek, , który następnie w terminie od 8 maja do 9 czerwca 2017 r. – składają do wybranej szkół ponadgimnazjalnej pierwszego wyboru, dalsza procedura przebiegać będzie tak jak powyżej.

Następnie Kandydat w dniach 23 do 27 czerwca 2017 r. dostarcza do szkoły pierwszego wyboru celem weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjno – Kwalifikacyjną kopie świadectwa i zaświadczenie o wynikach z egzaminu gimnazjalnego (w tylu egzemplarzach ile szkół wybrał w naszym powiecie).

W tym roku uczniowie spoza powiatu jasielskiego odwiedzą szkoły ponadgimnazjalne tylko 3 razy, pierwszy raz gdy będą składać wnioski do szkół ponadgimnazjalnych, a drugi raz dostarczając dokumenty potwierdzające osiągnięcia (kopie świadectwa i zaświadczenie o wynikach z egzaminu gimnazjalnego), trzeci raz potwierdzając wolę nauki w szkole, do której został przyjęty.

Podsumowanie

Składanie wniosków do szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna się 8 maja 2017 r.

Ważne

WYPEŁNIAJĄC PODANIE O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE:

  • Można kandydować do trzech szkół.
  • W każdej z wybranych szkół uczeń może wybrać dowolną liczbę klas.
  • Im więcej klas zostanie wskazanych w podaniu, tym bardziej wzrastają szanse dostania się do jednej z nich.
  • Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole, która na liście wyborów znalazła się jako pierwsza. Dane zostaną wpisane do systemu komputerowego z uwzględnieniem wszystkich wskazanych szkół.
  • Bardzo ważne jest odpowiednie uszeregowanie swoich wyborów. Kolejność wpisywania poszczególnych klas do tabeli jest bardzo ważna. Na pierwszym miejscu musi znaleźć się ta klasa, o której uczeń najbardziej marzy. System szukając dla kandydata miejsca w klasie będzie rozpatrywał kolejne propozycje według wskazanej przez ucznia kolejności, tak długo, aż znajdzie miejsce w którejś ze wskazanych klas. Wtedy uczeń zostanie automatycznie wpisany na listę przyjętych do tej klasy, a pozostałe klasy z listy nie będą już rozpatrywane.

Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na rok szkolny 2017/2018

  • licea ogólnokształcące
  • technika
  • szkoły branżowe
  1. od 8 maja do 9 czerwca 2017 r. - Składanie przez kandydatów podań do wybranych szkół ponadgimnazjalnych
  2. 26 maja 2017 r. - Przeprowadzenie egzaminu sprawnościowego.
  3. od 23 do 27 czerwca 20167 r. do godz. 15.00 - Składanie orginałów lub kopii świadectw ukończenia gimnazjum, zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego (poświadczonych przez dyrektora gimnazjum) - tylko kandydaci z poza powiatu.
  4. 30 czerwca 2017 r. godzina 10.00 - Ogłoszenie listy kandydatów do szkoły
  5. od 30 czerwca do 5 lipca 2017 r. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie orginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
  6. 7 lipca 2017 r. do godz. 10.00 - Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły.
  7. 31 sierpnia 2017 r. - Zakończenie postępowania uzupełniającego.