Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym serwis może działać lepiej.


Uczeń Zespołu Szkół  w Trzcinicy Mistrzem Europy

Uczeń Zespołu Szkół w Trzcinicy Mistrzem Europy

W dniach 24 lutego – 2 marca 2020 roku w ośrodkach narciarskich w Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju odbył się European Winter Para Sport Event – Poland 2020. Jest to pierwsza tego typu w Europie, niekomercyjna impreza ...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 2 marca 2020r. w Jaśle  uroczyście obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oddano hołd tym, którzy walcząc o niepodległą Polskę zostali skazani przez komunistów na śmierć i zapomnienie. ...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

W tym roku uroczyste wręczenie dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów odbyło się 4 lutego 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wśród najlepszych uczniów województwa podkarpackiego znaleźli się nasi ucz...

Ferie z wojskiem

Ferie z wojskiem

W dniu 14.01.2020 r. w kompleksie koszarowym 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie odbyła się akcja promocyjna pod hasłem " FERIE Z WOJSKIEM". W ramach akcji Strzelcy naszej szkoły wraz z płk Tadeuszem George, wzięl...Uczeń Zespołu Szkół w Trzcinicy Mistrzem Europy

Uczeń Zespołu Szkół  w Trzcinicy Mistrzem Europy

W dniach 24 lutego – 2 marca 2020 roku w ośrodkach narciarskich w Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju odbył się European Winter Para Sport Event – Poland 2020.
Jest to pierwsza tego typu w Europie, niekomercyjna impreza – turniej w sportach zimowych dla niepełnosprawnych sportowców, organizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Przez tydzień w pięknej, zimowej scenerii trenowali i rywalizowali sportowcy z 15 krajów : Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Węgier, Macedonii Północnej, Norwegii, Polski, Portugalii, Serbii, Słowacji i Szwecji.
W rywalizacji w czterech konkurencjach: para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie brali udział nasi uczniowie z klasy pierwszej Mistrzostwa Sportowego – Błażej Bieńko i Łukasz Zgłobicki.
W rywalizacji: biathlon bieg krótki 3x1,5 km z 2-krotnym strzelaniem, Błażej Bieńko był najlepszy. Pokonał resztę zawodników i zdobył złoty medal, co dało mu tytuł Mistrza Europy. Błażej zajął też 5 miejsce w biegu krótkim narciarskim stylem klasycznym 1,5 km, oraz 4 miejsce w biegu długim narciarskim stylem łyżwowym 4,5 km.
Dobrze poradził sobie również drugi z naszych uczniów - Łukasz Zgłobicki, który w Mistrzostwach Europy osób słabo widzących w biegach narciarskich i biathlonie zdobył odpowiednio 5 i 6 miejsce.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

19 marca 2020

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Weryfikacja

*Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji. Prosimy o cierpliwość!